Xbox Live Gold naudojimo ypatumai Lietuvoje

Gytis

Administrator
Staff member
Vakar per tinklaraščio kontaktų formą gavau štai tokį lankytojo laišką:

Sveiki,
Perskaičiau apie xbox registracijos ypatumus. Noreciau patarimo. Perku sunui dovanu xbox one x ir kelis zaidimu kodus is cdkeys, kelis kompaktais is ebay ir gold prenumerata is cdkeys. Visa si reikala aktyvuosim is lietuvisko IP po menesio. Kadangi su xboxu ir MS zaidimais patirties nera, noriu paklausti, kaip patartumete daryti, kad veliau netektu gailetis: ar pvz, registruoti UK, kad MS kontentas butu geresnis? kaip bus veliau su pirkimais, jei ka pirksime tuo nauju accountu (banko korteles tai bus lietuviskos), ar yra koks workaroundas? Matyt viskas prasides nuo live paskyros kurimo? Ar ja daryti irgi uk? Koki kelia rekomenduotumete? Aciu.
Neseniai angliškoje srityje buvau rašęs apie Xbox Live Gold narystės įsigyjimą nepalaikomoje šalyje. Deja, Lietuva visdar tarp pastarųjų nepaisant nemažai prašymų ir balsavimų Xbox Ideas svetainėje. Todėl neretai kyla klausimų kaip legaliai naudotis Live Gold teikiamais privalumais - žaisti keliese (multiplayer), naudotis žaidimų papildymų kodais (tiek pateikiamais kartu su diskais, tiek ir įsigyjamais el. parduotuvėje).

Mano receptas štai toks: konsolėje vertėtų pasirinkti US arba UK regioną ir prie tos pačios Microsoft paskyros, kurią naudojate Xbox'e, prisijungti iš kompiuterio naršyklės. Nuėję į parduotuvę (Store) pridėkite atsiskaitymo metodą - aš naudojau Lietuvoje išduotą Visa kredito kortelę, tačiau galima naudoti ir „PayPal“ (tiesa, šio metodo šioje parduotuvėje nesu bandęs). Labai svarbu pasirinkti tokią Microsoft parduotuvės šalį, kokią pasitinkote Xbox konsolės nustatymuose. Aš rinkausi English (United States), kolegai sėkmingai pavyko pirkti žaidimus United Kingdom skirtoje parduotuvėje.

Priklausomai nuo pasirinkto regiono, gali skirtis kokie pasiūlymai (žaidimai, jų papildymai) bus prieinami. Live Gold narystė kas mėnesį leidžia gauti tris žaidimus nemokamai: pirmas būna rimčiausias, antras - dažniausiai primityvesnis, arcade ar pan. stiliaus, o trečiasis tradiciškai Xbox 360 suderinamumo (compatibility) režimu veikiantis žaidimas. Trečiąjį žaidimą ne visuomet galiu parsisiųsti - pasitaiko, kad rodoma „This offer is not valid for your region“ klaida. Tokių bėdų man pasitaikydavo tik su Xbox 360 žaidimais - pirmas ir antras žaidimas visuomet įsidiegia sėkmingai.

Kaip jau rašiau tinklaraštyje, man nepavyko įvesti atsiėmimo kodų (redeem code) per interneto svetainę - visus kodus reikėtų rinkti Xbox konsolės aplinkoje. Tiesa, kodus žymiai lengviau surinkti ne jostick'u, bet susiejus paskyrą su oficialia Xbox programėle išmaniesiems telefonams su Android.

Tuo tarpu eidamas į Microsoft parduotuvę kompiuteryje sėkmingai pirkau žaidimus (tik svarbu pasirinkti parduotuvės šalį/kalbą kaip ir konsolės regioną!), kurie kaip matant atsirado konsolės galimų įdiegti žaidimų sąraše. Iš kompiuterio (ar telefono programėlės) taip pat galima inicijuoti žaidimo diegimą į konsolę. Sėkmingai įsigijau tiek „Forza Horizon 3“, tiek ir papildymų rinkinį „Blizzard Pack“, tad darau išvadą, kad žaidimus pirkti galima sėkmingai.

Xbox Live Gold kodus esu pirkęs eBay, tačiau mačiau, kad jais jau prekiauja ir Skytech, ir 1a.lt. Pastarųjų dar neišbandžiau. Kas, žinau, tikrai kol kas neveikia, tai bandymai pratęsti narystę tiesiai iš Xbox konsolės „Membership“ skyrelio.

Live Gold nėra paskyra - tai yra narystė (arba paslauga), kuri susiejama su Microsoft paskyra. Todėl tereikia turėti Microsoft paskyrą ir jai užsakyti Live Gold narystę - papildomų paskyrų kurti nereikės.

Dėl žaidimų diskų nesu tikras ar veiks naudoti diskai. Jei diskus perkate naujus (eBay ar vietinėse parduotuvėse - nesvarbu), problemų nebus. Man asmeniškai patogiau pirkti ne diskus (taip vadinamas „digital copy“), nes jos susiejamos su Microsoft paskyra ir norint žaisti žaidimą nereikia įdėti disko.